Ministriprouaks ma ju hästi passiks!

IMG_0537Jah, pealkiri on parafraas Vinteri/Vetemaa “Tagametsa tango” stroofist, kus seisab orgininaalis: “ministri prouaks”… Toona oli meil üks ministriproua, Elsa Gretškina.

Meie põlvkond mäletab teda ilmselt tänaseni. Uuesti meenutamisele aitas kindlasti kaasa ka see, et kui Ossinovskist sai haridusminister, võrreldi teda Elsaga. Ei tea küll, miks. Mulle on Ossinovski sümpaatne, kuigi ma arvan siiani, et Aaviksoo on olnud üks paremaid h.ministreid ever. 

Asja juurde. Olin üks kolmest ajakirjanikust, kellelt ÕL küsis, mis autoga meie värske valitsuse minstrid sõita võiksid. Artiklist on omajagu aega möödas, panen siia üles oma soovitused, muutmata kujul, nii nagu nad ühel reedeõhtul kirja pandud said.

Enne soovitusi meeldetuletus: Eesti on nagu metsmaasikas ja meie loodus unikaalne. Seega, olgem keskkonnasõbrad- tallinlastest ministrid, käige jala ja sõitke jalgrattaga; kaugemalt tulijad nautige “porgandeid” ja tasuta ühistranspordi võlusid. Auto saab alati rentida. Või tellida takso. Car-pooling ehk autojagamine on ka väga teretulnud- näiteks Urmas Paet, kui ta ei viibi väljaspool, võib laenata kolleegidelt jne.

i8Peaminister, Taavi Rõivas

BMW i8- noorele ja sarmikale peaministrile sobiks just see, üliedev, innovaatiline, hübriidajamiga kupee. Paraku pole teada, kas i8 enne uusi valimisi Eestisse jõuab… üsna kindel on, et  samal ajal kui Rõivas valimiste poodiumil praeb, valitakse i8 tõenäoliselt maailma kõige ilusamaks autoks. Vaadakem siis optimistlikult tulevikku- kui Rõivas saab uuesti peaministriks, siis tuleb ka i8. Aga aasta on piisavalt pikk aeg, et nii noor mees võiks soetada perekondliku sõiduvahendi- lapsevankri! Või siis uuskasutada eelmist- kärud kestavad mõnestki masinast kauem.

tallinn_redbuses_1Justiitsminister põllumajandusministri ülesannetes, Andres Anvelt

See sõiduvahend peab olema suur ja punane nagu proua Anvelti imeline kleit. Hop On Hop Off punane kahekordne AEC Routmaster oleks hea valik. See hüppa peale ja maha- harjutus on tervisele väga kasulik, et istuv eluviis vormi ei viiks.

Haridus-ja teadusminister, Jevgeni Ossinovski

fiat-freemont-black-code-unveiled-medium_4Kui on vaja Tallinna-Tartu vahet sõita, siis oleks mõistlik valida Fiat Freemont. Black Code, 4WD, 2.0 diisel. Seitse kohta, pööraselt panipaiku, kõrge, turvaline, ökonoomne- võib autosse pakkida vajadusel grupi õpetajaid või lasta istmed alla ja vedada aktiivõppevahendeid. Kuna Lada tegi omal ajal Fiati pealt maha, siis mõjuks Ossinovski pöördumine Fiat-Chrysleri kasutajaks kui kummardus originaalile. Freemont on ilmselt üks parima hinna-kvaliteedi suhtega neliveolisi turul.

IMG_5687Põllumajandusminister, Ivari Padar

Kõigepealt on tal vaja sini-valget EA lainerit, et Brüsselist tööle jõuda. Masin, mis aitab täita kõik põllumajandusministri viljakad unistused, on kahtlemata Land Rover Defender One Ten. Hea, suur… veoauto. Kusjuures, nii teda nüüd klassifitseeritaksegi. Aga väga padarilik veok minu meelest.

Kaitseminister, Sven Mikser

Kõigepealt palun väljastada kaitseministrile üks mehitamata lennuk, mida ta oma mobiiltelefoni äppist juhtida saab ja seeläbi kõigel kullipilku peal hoiab. Sõidukiks sobib Combat T98, “Made in Estonia”- Saksamaa ja USA klotsidest laotakse kohapeal uhke, militaarilmeline sõiduk valmis ja pannakse märk peale. Kui minister Palo jälle juhtumisi sõna võtab, saab Combatiga  kiirelt reageerida ja vastureaktsioone ennetada.

534257_4040321454653_71402968_nRahandusminister, Jürgen Ligi

Minister on heas vormis ja kolmandas nooruses. Talle sobiks hästi Lamborghini Veneno Roadster, mille hind algab umbes 4,5 miljonist dollarist- hea turvaline sõita, teades, et suur osa riigieelarvest on kindlalt tagumiku all.

 

 

Sise-ja regionaalminister, Hanno Pevkur

Raske valik. Figaro siin, Figaro seal regioonis… midagi musta peab see olema. 1955.aasta Lincoln Futura näiteks, masin, mis omal ajal oli üks Batmobiili inspiratsioonidest.

stigo-bikeTervise- ja töövaldonna minister, Urmas Kruuse

E-Trike, sest jalgratas on tervise ja töökuse mõõt. Pikemate vahemaade läbimiseks on hea nii elektrimootor, kolmas ratas kui väike katus pea kohal. Saab viisakalt, ülikonnaga pedaalida.

 Välisminister, Urmas Paet

Kas tal üldse on autot vaja? Nagu ametinimi ütleb, viibib ta enamuse ajast välismaal või väljaspool või lausa õues. Võib-olla väikelennuk? Citation CJ2+ näiteks?

Keskkonnaminister, Keit Pentus-Rosimannus

Ta armastab kuuldavasti küll suurte veoautodega ringi rollida, aga on samal ajal väga keskkonnasõbralik. Säärase isiksuse kahestumise kompromiss võiks olla kaheveorakend isekallutava vankriga. Hobused on muidugi põlist maatõugu. Hobujõudu kasutati eesti kolhoosielu edendamiseks veel ministri sünniajalgi, näiteks Võrumaal. Seega oleks loodud ka teatav side ilusa lapsepõlvega, mil taevas oli sinisem, õhk puhtam ja hobused päris.

IMG_0923Kultuuriminister Urve Tiidus

Tema tasakaaluka loomu ja sitke sisuga võiks sobida Jeep Grand Cherokee- mugav ja turvaline neliveoline Saaremaa ja mandri vahel liiklemiseks. 3-liitrise V6 diiselmootoriga ka üllatavalt ökonoomne. Jaan Tätte sõidab sama marki masinaga! Tallinna vanalinnas on muidugi kallis parkida, miska soovitan, jätta Jeep linna serva, “pargi ja sõida” alasse ning liikuda edasi näiteks Stigoga. Mahub kenasti käekotti, kui parasjagu vaja ei lähe.

lego-shelby-gt500-585x388Majandus- ja taristuminister, Urve Palo

Pole küsimustki: temal on valida rongi ja praami vahel. Sini-valgetes lainerites ei ole ta vist üleliia oodatud külaline. Üdiselt võiks käia jala.

Väliskaubanduse- ja ettevõtlusminister, Anne Sulling

Et tegu on ettevõtliku inimesega ilmselgelt, siis soovitan tellida välismaalt Lego, komplektis elektrimootoritega ja ehitada endale soovikohase sõiduki.

Sotsiaalhoolekande minister, Helmen Kütt

Hoolt on kantud ja laadimisvõrk toimib; minister võtab aga ELMO võrgust särtsu ja kruiisib Mitsubishi i-Mieviga talvele vastu. Kui külm ära ei võta, võib temast kasugi olla.

*Pildid ja fotod pärinevad Internetist, osa on ise tehtud, hästi tehtud.

*Õhtulehe artikkel 1.aprillist, 2014

Advertisements

One thought on “Ministriprouaks ma ju hästi passiks!

  1. Pingback: Ema läks autodesse! Kes valvab lapsi?! | emapidur

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s