Tulevane keskkonnasõbralik silma-ja sõidurõõm, BMW i3 ?!

Tulevane silma-ja sõidurõõm, BMW i3

bmw-i3-electric-car-undergoing-winter-testing-february-2013_100420077_lSelle ma tõesti võtaksin, kui temaga vähegi sõita kannatab! 170 hobust, õrrr! Iseasi muidugi, kui kaugele need joosta jaksavad. Kui tegevusraadius jääb taas kord 50 km kanti, siis kaotab asi muidugi mõtte.
Praegu käib kõva spekuleerimine hindade üle; kui see tõesti nii on, et hinnaklass tuleb Leafi masti, siis jaaa… kuigi see tundub utoopiana
Esimesed, eriti õnnelikud ajakirjanikud, on saanud teha talvesõitu ka. Õrrr, maivõi. Ilus, ilus. Esimest korda, kui vaatan BMW-d ja ütlen, jaaa, võiks. Õrrr.

Sõna “keskkonnasõbralik” on muidugi absoluutne liialdus, sõbrad ökomaanid. Ükski auto, kui individuaalne liikumisvahend-parimal juhul väikese hulga inimeste ja veel väiksema koguse kauba liigutamise vahend- ei ole algusest peale kuigi keskkonnasõbralik. Selles mõttes, et elektrimootor ei tee autost kuidagi teistsugust sõiduvahendit kui ta enne oli. Küll aga pruugib juhtuda see, et tulevikus, autot valides, saame näidata oma motiveeritust mõista, hoida, säästa ja säilitada. Sest autota ei saa me nagunii. Mida rohkem sellele mõtlen, seda kindlamalt välja ütlen; me oleme autorahvas. Ja seda suurema innuga jälgin ma “alternatiivsel autoturul” toimuvat.

*Va neetud ilupilt on interneedusest, muidugimõista ja mul pole sellele mingeid õigusi. Teksti õigused on minu jagu.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s