BMW i3 võtab snitti Apple’i geeniustelt. Me like it!

bmw-i3-coupe-concept_100410170_lMa mõtlesin, kuidas viisakalt väljenduda, kõneledes meie autosalongides valitsevast teenindusatmosfäärist. Õnneks läks see karikas minust mööda ja ma võin rahulikult tsiteerida Green Car’i uudisteportaali: “Kui oled kunagi pidanud ostma autot, siis tõenäoliselt oled osa saanud ka sellest frustratsioonist, mis kaasneb müügiinimesega, kes üritab sulle müüa midagi, millest ta ise suurt midagi ei tea.”

Apple on oma salongides “Müün seda, ei tea mida”-sündroomi välistanud abilise koolitussüsteemiga ja ega nad oma müüginumbrite ning fännkonna arvukuse üle just väga ei kurda. BMW on võtnud snitti ja eksperimenteerinud aasta aega Ühendkuningriigis sarnase meetodiga; väga edukalt! Isegi nii edukalt, et nüüd laienetakse Ühendriikidesse ja loodetavasti edasi ka mujale, kus i3 müügile jõuda võiks. (Ui, see on ilus auto, eks! Elektriga ja puha.) Igal juhul hakkab edaspidi “BMW Genius Everywhere” aitama ostjal orienteeruda autode tehnilistes parameetrites, varustuses ja hinnavalikutes. Tüübid, kes on koolitunud, ei saa palka mitte müügi vaid teadmiste ja nende entuka vahendamise eest. Müügiosakonnale jääb lepingute vormistamine ja rahalised tehingud.

Mõneti tundub säärane asi isegi mõistlik olevat, sest (nagu näitab üks mu järgmistest sissekannetest) pruugid sa sattuda in the middle of nowhere situatsioonis toredasse autosalongi ja seal üles soojenedes lihtsalt oma meelt uute teadmiste ja sõprussuhete saamise eesmärgil lahutada; ilma otsese kohustuseta osta midagigi; vastasel juhul riskides müügiinimese vingus ilme ja nipsakate vahemärkustega. Samas, Eesti on säärane, kompaktne maa… ehk siin siiski oleks võimalik koolitada müügimehed lihtsalt geniaalseks teadmiste allikaks, jättes alles kokku-lahku kirjutamise oskuse, matemaatilised algteadmised ning hea välimuse. Sest kui mitte muuga, siis selle viimasega oleme tõenäoliselt maailmas esirinnas- mulle jääb mulje, et esimene kriteerium automüügi-inimeseks saamisel on s-pimestavalt hea välimus.

Saame näha. Ja kogu “Geenius Kõikjal” programmi detaile saab lugeda siit. Aga i3-e tahaks küll vältimatult näppida, olgu või ilma tasuta kaasa antava geeniuseta kõikjal. Mul on mu I-Pad; ja ma saan veits inglise keelest aru ja oskan guugeldada küll. Et noh, andke see auto juba! Kupee, õrrr.

*Pilt pärineb ikka interneedusest ja mul pole sellele mingeid õigusi.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s